Lesson 5 p.5

Մենք չենք լողար։

       Modèle

       Example

       Նմոյշ 

Դուք հայերէն չէք խօսիր։

       Modèle

       Example

       Նմոյշ 

Մենք չենք պարեր։
Մենք չենք խօսիր։
Մենք չենք քնարար։

Դուք սենեակ չէք մտներ։
Դուք Հայաստան չէք երթար։

Անոնք մեզի չեն գար։

       Modèle

       Example

       Նմոյշ 

Անոնք մեզի հետ չեն խօսիր։
Անոնք լեռ չեն բարձրանար։

 

EMPLOI DE L'INDICATIF PASSE*

USE OF THE INDICATIVE, PAST TENSE

ԿԱՏԱՐԵԱԼ ԱՆՑԵԱԼԻ ՈՒՍՈՒՑՈՒՄ, ԵԶԱԿԻ - ՅՈԳՆԱԿԻ

 

* Il peut etre considere comme I'equivalent du passe compose dans le francais parle.


8. Répéter les phrases suivantes.

8. Repeat the following sentences.

8. Կրկնել հաւաքաբար: 

 

   

Արամ պատուհաններում նայեցաւ։
Թռչուն մը տեսաւ։
Արամ պատուհանը բացաւ։
Թռչունը թռաւ։
Անի Արամին մօտեցաւ։
Արամ գոցեց պատուհանները։
Անին եւ Արամը լեռներու երկիրը գացին։
Անին "հիանալի է" ըսաւ։
Արամ շուն մը ունեցաւ։
Շունը իր պոչը շարժեց։

More in this category: « Lesson 5 p.4 Lesson 5 p.6 »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Language switcher

Արտաբերել
Նկարել