Lesson 3 p.5

4. Former le pluriel des mots monosyllabiques en ajoutant "եր"
4. Form the plural of the following monosyllabic words by adding "եր"
4. Միավանկ բառերը յոգնակիի վերածել՝ աւելացնելով "եր", նմոյշներուն համաձայն:
 Ուս. - Մենք տուն մը ունինք:
Աշ. -

       Modèle

       Example

       Նմոյշ 

 

 Ուս. - Մենք արջ մը ունինք:
Աշ. -

 Ուս. - Դուք նաւ մը ունիք:
Աշ. -

       Modèle

       Example

       Նմոյշ 

 

 Ուս. - Դուք ծառ մը ունիք:
Աշ. -

 Ուս. - Անունք ձի մը ունին:
Աշ. -

       Modèle

       Example

       Նմոյշ 

 

 Ուս. - Անոնք հավ մը ունին:
Աշ. -

5. Former le pluriel des mots polysyllabiques en ajount "ներ" d'après les modèles.
5. Form the plural of the polysllabic words by adding "ներ" according to the examples.
4. Միավանկ բառերը յոգնակիի վերածել՝ աւելացնելով "ներ", նմոյշներուն համաձայն:
 Ուս. - Մենք ըն-կեր մը ունինք:
Աշ. -

       Modèle

       Example

       Նմոյշ 

 

 Ուս. - Մենք դա-սա-րան մը ունինք:

Աշ. -

 

 Ուս. - Մենք կա-տու մը ունինք:
Աշ. -

More in this category: « Lesson 3 p.7 Lesson 3 p.8 »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Language switcher

Արտաբերել
Նկարել